ACP – terapia z wykorzystaniem osocza krwi

Metoda ACP (autologiczna surowica kondycjonowana) wykorzystuje własne osocze krwi pacjenta, które zostaje wzbogacone aktywowanymi płytkami krwi (trombocytami) zawierającymi czynniki przeciwzapalne i stymulujące wzrost. Mogą one mieć pozytywny wpływ na procesy regeneracji i gojenia ścięgien, mięśni, więzadeł i stawów. Metoda ACP może poprawić mobilność pacjenta i złagodzić ból stawów.

orto1

Jak działa terapia ACP?

Krew pacjenta (około 10 ml) pobierana jest za pomocą opatentowanego systemu dwóch strzykawek. Następnie krew jest niezwłocznie poddawana obróbce w specjalnym urządzeniu, które oddziela osocze od płytek krwi. Osocze jest później wstrzykiwane do uszkodzonej tkanki, gdzie aktywuje proces gojenia.

Stosowanie metody ACP

Metoda ACP jest stosowana w leczeniu różnych schorzeń ortopedycznych, np. łokcia golfisty lub tenisisty, zapalenia rozcięgna lub kolana skoczka.

Metodę tę można także stosować w celu łagodzenia bolesnych procesów gojenia po operacjach lub urazach u osób leczonych z powodu przewlekłego bólu stawów lub więzadeł. Metoda ta leczy także zapalenie stawów w fazie wczesnej do zaawansowanej.

Zagrożenia związane z terapią ACP

Ponieważ metoda ACP związana jest z aplikacją krwi własnej pacjenta, nie istnieją praktycznie żadne czynniki ryzyka. Przy stosowaniu tej metody pobieranie krwi i jej późniejsza aplikacja są całkowicie sterylne i dlatego całkowicie bezpieczne. W niektórych przypadkach metoda może wywoływać ból w wyniku lekkiej reakcji tkanki na wstrzyknięte osocze.

Publikowane: 27.05.2013

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.

Więcej opinii na ten temat

Anna 19.08.2014
Warto

Jestem Ambasadorką FBI i dzięki tej akcji z coraz większą przyjemnością patrzę w lustro. Wczoraj miałam drugi zabieg, tym razem dermapen i osocze bogato płytkowe. Zabieg rozpoczął się znieczuleniem kremem emla. Następni... Więcej 

ACP – terapia z wykorzystaniem osocza krwi - Cenniki

Dr n. med. Marcin Bieńkowski
Bydgoszcz, Częstochowa
Ceny od 1 400 zł
Dr n. med. Marcin Bieńkowski
Bieńkowscy Clinic®
Bydgoszcz, Częstochowa
Ceny od 1 400 zł
Bieńkowscy Clinic®
Dr Ilona Wnuk-Bieńkowska
Częstochowa, Bydgoszcz
Ceny od 1 400 zł
Dr Ilona Wnuk-Bieńkowska
Ceny od 900 zł
zazwyczaj do 7 000 zł
CME - Centrum Medycyny Estetycznej
NZOZ KRIOCENTRUM
Józefów
Ceny od 1 100 zł
zazwyczaj do 2 000 zł
NZOZ KRIOCENTRUM

ACP – terapia z wykorzystaniem osocza krwi

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy