Zaświadczenie lekarza przed zabiegiem zaćmy

Zaświadczenie lekarza przed zabiegiem zaćmy

Teresa B.  |  Gość  |  Moravian-Silesia
Dzień dobry, mam pytanie odnośnie dokumentów wymaganych przed zabiegiem usunięcia zaćmy. Myślałam, że wystarczy tylko skierowanie okulisty na zabieg, ale podobno pacjent jeszcze musi mieć jakieś zaświadczenie od lekarza. Jest to naprawdę wymagane przed operacją? Do czego jest potrzebne zaświadczenie od zwykłego lekarza, przecież okulista wydaje skierowanie na zabieg?
Centrum okulistyczne AGEL Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 11 odpowiedzi
Dzień dobry Pani,
zaświadczenie lekarskie jest bardzo ważne, ponieważ zawiera informacje o stanie zdrowia pacjenta, a przede wszystkim informuje chirurga o tym czy pacjent jest albo nie jest w stanie przystąpić do zabiegu usunięcia zaćmy. Okulista tylko kieruje pacjenta na zabieg - stwierdza, że pacjent ma zaćme a poleca operację.
W Centrum Okulistycznym AGEL jest zaświadczenie lekarskie njaważniejszym dokumentem, bez którego nie jest możliwe wykonać zabieg. Chodzi nam przede wszystkim o zdrowie pacjenta, dlatego wymagamy, żeby pacjent miał przed wyjazdem do kliniki zaświadczenie od lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza chrób wewnętrznych.
Jeżeli jakiś chirurg zoperuje pacjenta bez zaświadczenia lub bez tego by znał dokładny stan zdrowia pacjenta, to z naszego punktu widzenia jest niezodpowiedzialny.

Więcej opinii na ten temat

piwis78 24.04.2012
Warto

Serdecznie polecam Martin Filipeca. Wyjątkowy człowiek, a jeszcze bardziej cudownt lekarz. Zoperawał moje oko 25.01.2012 roku., prawe oko, którego nikt, nigdzie nie chciał ruszyć. Oko powielokrotnych zapaleniach naczynió... Więcej 

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy