Laserowa korekcja wzroku w jednym oku

Laserowa korekcja wzroku w jednym oku

FCBayern  |  Gość  |  dolnośląskie
  • 1 odpowiedzi
Witam serdecznie. Zapytam krótko i na temat o coś co mi nie daje spokoju. Posiadam raczej dość dużą wadę astygmatyzmu w jednym oku (dokładnie nie wiem jaka ale jest na tyle duża, że jestem w stanie przeczytać tylko duże napisy na sklepach). Drugie oko natomiast mam w zupełności zdrowe, żadnej wady nie ma. Naczytałem się w internecie dużo dobrych jak i złych rzeczy o laserowej korekcji wady wzroku. Teraz moje pytanie jest takie, czy w mojej sytuacji dobra decyzją byłoby zaryzykowanie laserowej korekcji tego jednego oka ? Drugie pytanie jest natomiast takie czy ewentualne niepowodzenie zabiegu wpłynie jakąś na moje ogólne widzenie czyli na te zdrowe oko ? Dodam, że juz od bardzo dawna nie nosiłem żadnych okularów ani soczewek a zabieg chcę wykonać w Eye Laser Center we Wrocławiu.
FCBayern  |  Gość  |  dolnośląskie
  • 1 odpowiedzi
Byłem na badaniu kwalifikacyjnym i nie nadaje się do zabiegu bo mam za dużą wadę astygmatyzmu na 6,5 dioptrii a robią tylko do 6,0. Powiedzieli też, że jak chcę to mogę sobie ten zabieg zrobić ale raczej się nie opłaca bo wady mi nie zniwelują do zera a jedynie na tyle że na tablicy będę widział 3 linijki więcej a ostrość widzenia i tak się nie poprawi. Do tego dochodzi możliwość komplikacji podczas gojenia tak więc dałem sobie spokój, spróbuje ponownie za kilka lat jak będzie lepszy sprzęt.

Więcej opinii na ten temat

Anonymous 22.10.2013
Warto

Jestem rok po laserowej korekcji wzroku w Weiss Klinik. Zabieg został przeprowadzony bardzo fachowo i chociaż bardzo się bałam to wszystko poszło bardzo sprawnie. Obsługa dokładała wszelkich starań, żeby było jak najmnie... Więcej 

Specjaliści w Twojej okolicy