Leczenie brodawek (verrucae)

87%
Zadowolonych
15 opinii pacjentów

Schorzenie to potocznie zwane też kurzajką,wywoływane jest zakażeniem wirusem HPV (ang. human papilloma virus) o różnym genotypie. Często proces gojenia jest spontaniczny, do roku czasu brodawka znika w 50 % przypadków.Samoistna regresja kurzajki może być przyśpieszona za pomocą leków homeopatycznych. Leczenie radykalne polega na wyłyżeczkowaniu... Więcej  

Więcej opinii na ten temat

Leczenie brodawek (verrucae) - Cenniki

Ceny od 150 zł
dr n. med. Joanna Sułowicz
Dr Ewa Rybicka
Warszawa
Ceny od 150 zł
Dr Ewa Rybicka
Ceny od 50 zł
zazwyczaj do 200 zł
Centrum Medyczne VENO-MED Jendrysik, Kiełek
Dr n. med. Marcin Bieńkowski
Bydgoszcz, Częstochowa
Ceny od 250 zł
zazwyczaj do 2 000 zł
Dr n. med. Marcin Bieńkowski
Ceny od 300 zł
zazwyczaj do 520 zł
dr n. med. Andrzej Popow

Schorzenie to potocznie zwane też kurzajką,wywoływane jest zakażeniem wirusem HPV (ang. human papilloma virus) o różnym genotypie. Często proces gojenia jest spontaniczny, do roku czasu brodawka znika w 50 % przypadków.Samoistna regresja kurzajki może być przyśpieszona za pomocą leków homeopatycznych. Leczenie radykalne polega na wyłyżeczkowaniu brodawki w znieczuleniu miejscowym, po uprzednim zastosowaniu plastrów zawierających kwas salicylowy. W przypadku występowania licznych kurzajek, poleca się stosowanie leczenia zachowawczego w postaci plastrów lub kremów zawierających kwas mlekowy lub salicylowy (np. Guttaplast, Duofilm,Verrumal). Terapia ogólnoustrojowa nie daje dobrych efektów. Obiecującą metodą są natomiast szczepienia przeciwko wirusowi HPV.

Aktualizowane: 20.05.2011

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.

Podobna problematyka

Leczenie brodawek (verrucae)

87% poleca. 15 opinii pacjentów.

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy