Leczenie brodawek (verrucae)

92% CZY BYŁO WARTO Wynikające z 13 doświadczeń pacjentów

Schorzenie to potocznie zwane też kurzajką,wywoływane jest zakażeniem wirusem HPV (ang. human papilloma virus) o różnym genotypie. Często proces gojenia jest spontaniczny, do roku czasu brodawka znika w 50 % przypadków.Samoistna regresja kurzajki może być przyśpieszona za pomocą leków homeopatycznych. Leczenie radykalne polega na wyłyżeczkowaniu brodawki w znieczuleniu miejscowym, po uprzednim zastosowaniu plastrów zawierających kwas salicylowy. W przypadku występowania licznych kurzajek, poleca się stosowanie leczenia zachowawczego w postaci plastrów lub kremów zawierających kwas mlekowy lub salicylowy (np. Guttaplast, Duofilm,Verrumal). Terapia ogólnoustrojowa nie daje dobrych efektów. Obiecującą metodą są natomiast szczepienia przeciwko wirusowi HPV.

Aktualizowane: 20.05.2011

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.
Więcej opinii na ten temat
Bardzo profesjonalne
Leczenie brodawek (verrucae)
  Warto
Bardzo profesjonalne podejście, miła obsługa , dyskrecja gorąco polecam !! Więcej 
Usunięcie kłykcin
Leczenie brodawek (verrucae)
  Warto
Witam serdecznie. W tym roku przeszłam usunięcie kłykcin. Zabieg trawał 20 minut. Jestem mega zadowolona, ponieważ zwlekałam się z tym 2 lata, a wszystko zostało załatwione w chwil pare. Personel... Więcej 

Podobna problematyka

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy