Leczenie atopowego zapalenia skóry (egzemów)

88%
Zadowolonych
33 opinii pacjentów

Egzemy możemy podzielić na egzogenne, endogenne, oraz komplikacje egzemów (nadkażenia. Atopowe zapalenie skóry należy do grupy egzemów endogennych. W fazie ostrej leczenie polega na stosowaniu środków przeciwzapalnych, przeciwświądowych, okładów, pudrów w formie płynnej, kremów i maści. W przypadku zapalenia w którym nie doszło do nadkażenia można... Więcej  

Leczenie atopowego zapalenia skóry (egzemów) - Cenniki

Ceny od 150 zł
dr n. med. Joanna Sułowicz
Ceny od 100 zł
zazwyczaj do 100 zł
Skin Laser Lubelscy Klinika Medycyny Estetycznej
SCM Estetic
Kraków
Ceny od 150 zł
SCM Estetic
Ceny od 150 zł
lek. med. Anna Kubik
Ceny od 120 zł
zazwyczaj do 130 zł
Klinika SCM Clinic

Egzemy możemy podzielić na egzogenne, endogenne, oraz komplikacje egzemów (nadkażenia. Atopowe zapalenie skóry należy do grupy egzemów endogennych. W fazie ostrej leczenie polega na stosowaniu środków przeciwzapalnych, przeciwświądowych, okładów, pudrów w formie płynnej, kremów i maści. W przypadku zapalenia w którym nie doszło do nadkażenia można stosować też kortykosteroidy. W poważniejszych przypadkach terapia polega na podawaniu antybiotyków o działaniu ogólnym, kortykosteroidów oraz leków przeciwhistaminowych. Istotny wydaje się też być dobór odpowiedniej diety, eliminacja wziewnych alergenów powodujących wystąpienie zapalenia, oraz unikanie noszenia odzieży, która mogła by intensyfikować objawy schorzenia przez podrażnienie.

Aktualizowane: 24.11.2009

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.

Leczenie atopowego zapalenia skóry (egzemów)

88% poleca. 33 opinii pacjentów.

Transparentny Lekarz
Specjaliści w Twojej okolicy