Leczenie raka podstawnokomórkowego skóry (basalioma)  

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Jeśli nie zgadzają się Państwo z zapisywaniem tych danych, prosimy o zmianę ustawień. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Rak podstawnokomórkowy jest złośliwym nowotworem skóry, charakteryzującym się rzadkim przerzutowaniem, dlatego też w większości przypadków powoduje jedynie miejscowe zagrożenie destrukcji tkanki dotkniętej tym schorzeniem. Najczęściej występuje on na odsłoniętych częściach ciała, które były często wystawiane na ekspozycję słoneczną, szczególnie często lokalizuje się na twarzy. Przed rozpoczęciem terapii istotne jest ostateczne potwierdzenie diagnozy za pomocą badania histopatologicznego. Leczenie polega na usunięciu chirurgicznym lub laserowym zmian nowotworowych lub ich zmrożeniu (krioterapia). Oprócz tego stosuję się też tzw. terapię fotodynamiczną (PDT), oraz krem Aldara(5% Imiquimodum).

Jesteś specjalistą? Dodaj opis tego zabiegu. Opis musi być zgodny z zasadami naszego portalu. Do opisu zostanie załączona Twoja wizytówka odsyłająca do prezentacji Zobacz przykładowy fragment opisu i przeczytaj warunki.
Aktualizowane